Відмінник

Вчимося на відмінно

Географічне положення Євразії

Євразія — найбільший материк планети. Він займає 1/3 частину суходолу (54,3 млн км2). Євразію утворюють дві частини світу — Європа та Азія, умовною межею між якими є Уральські гори (рис. 26). Материк повністю розташований у Пів­нічній півкулі. На півночі він далеко заходить за полярне коло (мис Челюскін), а на півдні майже сягає екватора (мис Піай). У Південній півкулі лежать тільки Великі Зондські острови. Більша частина матери­ка розташована в Східній півкулі. Лише крайні західна і східна частини з низкою островів лежать у Західній півкулі. Крайня західна точка — мис Рока, а східна — мис Дежнєва.
Географічне положення Євразії
Рис. 26. Євразія
Євразія — єдиний материк, що омивається усіма океанами: на півночі — Пів­нічним Льодовитим, на півдні — Індій­ським, на заході — Атлантичним, на сході — Тихим. Він має значну шельфову зону, дуже порізану берегову лінію та найбільшу кількість островів і півостровів.
Євразія найближче розташована до Африки, від якої її відокремлюють неширока Ґібралтарська протока і Суецький канал. Беринґова протока відокремлює Євразію від Північної Америки. У далекому минулому південно-східна частина Євразії була з’єднана сухопутним мостом з Австралією. Зараз цей зв’язок утрачений. Дуже далеко від Євразії розташовані Південна Америка й Антарктида.