Відмінник

Вчимося на відмінно

Географічне положення Австралії

Австралія — найменший материк Землі. Його площа — близько 7,7 млн км2. Разом із прилеглими островами він повністю розташований у Південній півкулі. Південний тропік перетинає Австралію таким чином, що на північ від нього лежить її менша частина. Материк омивають теплі води Тихого й Індійського океанів (рис. 21). Австралія не має сухопутних кордонів з іншими материками, тому її називають материком-островом. На північ і схід від Австралії розташована безліч островів материкового, коралового і вулканічного походження. Найбільші з них: острів Нова Ґвінея, острови Нової Зеландії.
Географічне положення Австралії
Рис. 21. Австралія
Крайні точки материка: на півночі — мис Йорк, на півдні — мис Південно-Східний, на заході — мис Стіп-Пойнт, на сході — мис Байрон. Протяжність Австралії з півночі на південь — 3200 км, із заходу на схід — 4100 км.
Береги розчленовані: на півночі півострів Кейп-Йорк і затока Карпентарія; на пів­дні — Велика Австралійська затока. Біля південно-східних берегів лежить острів Тасманія, відділений від материка Бас­совою протокою. Уздовж північно-східних берегів на 2000 км простяглося пасмо коралових рифів і островів — Великий Бар’єрний риф.