Відмінник

Вчимося на відмінно

Географічне положення Африки

Африка — другий за розмірами материк світу (площа 29,2 млн км2, з островами — ­30,3 млн км2). На заході Африку омиває Атлантичний океан, на півночі — Середземне море, на північному сході — Червоне море, на сході — Індійський океан (рис. 20). Береги розчленовані слабко; найбільша затока — Ґвінейська, найбільший півострів Сомалі.
Географічне положення Африки
Рис. 20. Африка
У минулому Африка відокремилася від Аравійського півострова Євразія потужним тектонічним розломом (грабеном), протяжність якого становила приблизно 2000 км, а глибина — 1000 км. Саме в цьому грабені утворилося Червоне море, береги якого поступово розширюються, бо материки повільно розходяться. Червоне море — найтепліше і найсолоніше з усіх­ морів. Висока солоність води пояснюється інтенсивним випаровуванням в умовах тропічного пустельного клімату.
Африка лежить у Північній і Пів­денній півкулях і майже посередині перетинається екватором. Крайні точки — мис Рас-Енґела на півночі і мис Аґульяс на півдні — розташовані приблизно на однакових широтах.
Вважають, що слово «Африка» походить від назви берберського племені аф­ригії, яке жило на півночі материка. Згодом назва поширилася на весь материк.