Відмінник

Вчимося на відмінно

Термічні опіки

Термічні опіки виникають унаслідок потрапляння на тіло гарячої рідини, полум’я або зіткнення шкіри із розпеченими предметами.
Найбільш тяжко протікають опіки, спричинені полум’ям, тому що температура полум’я на декілька порядків вища за температуру кипіння рідини.
Опіки першого ступеня — це ушкодження рогового шару клітин шкіри, які проявляються почервонінням опечених ділянок шкіри, незначним набряком та пекучими болями, які досить швидко проходять. При опіках другого ступеня повністю ушкоджується роговий шар шкіри. Опечена шкіра — інтенсивно-червоного кольору, з’являються пухирі, наповнені прозорою рідиною, відчувається різкий біль. Опіки третього ступеня утворюються при ушкодженні більш глибоких шарів шкіри. На шкірі крім пухирів утворюються струпи. Обвуглювання шкіри, підшкірної клітковини і нижче розміщених тканин аж до кісток типове для опіків четвертого ступеня.
Необхідно швидко винести потерпілого із зони вогню. Якщо на людині спалахнув одяг, необхідно негайно зняти його або накинути ковдру, пальто, мішок, тим самим припинивши доступ повітря до вогню.
Після збивання полум’я з потерпілого на опікові рани слід накласти стерильні пов’язки (із марлі або підручного матеріалу). При цьому не слід відривати від опеченої поверхні прилиплий одяг, краще його обрізати ножицями. Потерпілого з великими опіками слід загорнути у випрасувану простиню, наповнити снігом, льодом або холодною водою поліетиленові пакети, пластикові пляшки та обкласти ними опікову поверхню поверх сухої простині або пелюшки, дати потерпілому дві-три таблетки анальгіну, забезпечити повний спокій до приїзду лікарів, запропонувати випити велику кількість рідини. Пухирі ні в якому разі не можна проколювати. Пов’язки повинні бути сухими, опікову поверхню не слід змазувати різними жирами, яєчним білком.
Якщо опік дуже тяжкий, потерпілому не можна нічого пити — на випадок, якщо його відправлять у лікарню і буде необхідна термінова операція.