Відмінник

Вчимося на відмінно

Перша допомога при струсі головного мозку

1) Потерпілому створюють повний спокій, холодний компрес, льод у пакеті на го-лову.
2) З усіма можливими застереженнями хворого якомога швидше необхідно відправити у лікувальний заклад. Для перевезення його кладуть спиною на щит, а головою на м’яку подушку. Щоб зафіксувати шию та голову, на шию накладається валик — комір із м’якої тканини.
3) Якщо удар голови супроводжується пораненням шкірних покривів, то на рану накладаються різні типи по­в’язок.
Удари грудної клітки найчастіше зустрічаються при аваріях та катастрофах, при падіннях під час землетрусів, бурь, ураганів та інших НС. Вони можуть супроводжуватися переломами ребер. На місці травми, крім болів, набряку і синців, при огляді визначаються уламки ребер, які можуть поранити шкірний покрив і пошкодити легені (підсилення болів під час дихання, кровохаркання, задишка). Постраждалому необхідно надати напівсидячого положення, покласти при видоху кругову пов’язку бинтом або рушником, щоб фіксувати уламки ребер.
Удари суглобів характеризуються різкою болючістю, припухлістю, рухи в ушкод­женому суглобі обмежені. Накла­дається туга стисна пов’язка, і потерпілий повинен бути направлений у лікувальний заклад для виключення більш серйозного ушкодження.
Розтягнення і розриви зв’язок суглобів виникають у результаті різких і швидких рухів, які перевищують фізіологічну рухливість суглобів. Найчастіше за все страждають гомілковостопний, променевозап’ясний, колінні суглоби. Відмічається різка болючість у суглобі під час руху, набряклість, при розриві зв’язок — синець.
Перша допомога зводиться до тугого бинтування шляхом накладання стисної пов’язки, компресу (холодного) і створення спокою кінцівці.