Відмінник

Вчимося на відмінно

Транспортні аварії

Аварії на залізничному полотні трапляються не часто. Залізничний транспорт у 10 разів безпечніший за автомобільний. Можливість залишитися живим і одержати мінімальні ушкодження при аварії поїзда багато в чому залежить від дій пасажира. При загрозі аварії поїзда необхідно добре триматися за поручні або щось стійке, а також впертися ногами у сидіння, стінку вагона. Безпечніше бути на нижній полиці й спиною до напрямку руху потяга. Необхідно швидше вибратися із вагона. Звичайні шляхи евакуації — через виходи. При цьому краще виходити на той бік, де немає рейок для зустрічного руху. За необхідності можна використовувати вікна — аварійні виходи.
Пожежа у поїзді має специфічні особливості. В обмеженому просторі вагона зосереджено багато людей. Температура повітря у вагоні швидко підвищується, до того ж при горінні виділяються отруйні гази. Вузькі коридори утруднюють евакуацію пасажирів.
Для створення і гарантії безпеки у вагонах сучасної конструкції встановлена пожежна сигналізація і передбачені аварійні виходи — зазвичай вони розміщені у вікнах пасажирських купе № 3 і № 6.
Аварійність на автомобільному транспорті в Україні вкрай висока.
Причинами дорожньо-транспортних подій із участю дітей у 30—35 % випадків були порушення правил водіями, у 53—55 % — не-обережність дітей, від 2 до 10 % дітей потрапили під колеса транспорту на велосипедах і мопедах, у 5—6 % випадків причиною нещастя стала необачливість батьків.
Причинами аварій кораблів є зіткнення, пробоїни у корпусі судна, поламки, шторми.
Найголовніше при аварії корабля — не панікувати і не влаштовувати давку!