Відмінник

Вчимося на відмінно

До травмуючих факторів усередині салону автомобіля для пасажирів відносять

1) Наявність в автомобілі зайвих пасажирів;
2) багаж на задньому сидінні; імовірність пересування пасажира усередині салону; імовірність пересування сидіння усередині салону;
3) наявність виступів усередині автомобіля (ручки для відкривання дверей, вікон і т. п.);
4) предмети салону, які не закріплені в ньому.
Безпека пасажирських місць обумовлюється зручністю і міцністю кріплення сидінь, травмобезпечністю всіх деталей усередині салону, наявністю підголівників, ременів і надувних подушок безпеки, спеціальних дитячих сидінь з ременями безпеки.
Необхідно пам’ятати, що самим небезпечним є переднє сидіння поруч з водієм, тому перевезення дітей до 12 років на цьому сидінні строго заборонено. Найбільш безпечні задні сидіння, особливо сидіння за водієм, тому там необхідно поміщати спеціальні дитячі сидіння.

При зіткненні чи різкому гальмуванні дитина, що сидить на колінах у непристебнутого ременем безпеки дорослого, може постраждати не тільки від удару, але і від маси дорослого.
При зіткненні автомобілів або наїзді на перешкоду тим, хто сидить у салоні легкового автомобіля, необхідно прийняти положення, що перешкоджає переміщенню вперед, і захистити голову. Для цього водій повинен упертися ногами в підлогу, нахилити голову вперед і, напружуючи всі м’язи тіла, упертися руками в кермо. Пасажир, що сидить на передньому сидінні, повинен прийняти таку ж позу, упершись руками в передню панель автомобіля. Пасажир, що знаходиться на задньому сидінні, повинен закрити голову руками і завалитися набік. Якщо в салоні автомобіля перебуває дитина, її потрібно міцно пригорнути, накрити собою і також упасти набік.
Під час їзди на велосипеді не варто дуже сильно триматися за кермо, дивитися потрібно не на колесо, а метрів на 5—6 уперед. Педалі слід обертати рівномірно, без поштовхів. При нахилі велосипеда кермо потрібно повернути в той же бік, і тоді велосипед випрямиться.
Під час їзди на велосипеді корпус повинний бути злегка нахилений уперед, руки зігнуті в ліктях. На педаль потрібно натискати передньою частиною ступні.
Рухатися по дорозі на велосипеді дозволяється особам, що досягли 14-літнього віку. При русі по дорозі велосипедист повинен мати картку з інформацією про себе.
Велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом і світловідбивачами: спереду — білого кольору, по боках — жовтогарячого, позаду — червоного.
Для руху затемна й в умовах недостатньої видимості на велосипеді необхідно включити ліхтар (фару).
Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
Колона велосипедистів, що рухається по проїжджій частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80—100 м.
Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, водії мопедів і велосипедів зобов’язані звільнити дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.