Відмінник

Вчимося на відмінно

Регулювання дорожнього руху

Основний засіб регулювання дорожнього руху — дорожні знаки.
Передбачено сім груп дорожніх знаків: попереджувальні, пріоритетні, заборонні, вказівні, інформаційно-вказівні, сервісу і таблички до дорожніх знаків.
Тимчасові дорожні знаки на переносних пристроях, виконані на жовтому фоні, мають перевагу перед постійними дорожніми знаками і дорожньою розміткою.
Попереджувальні знаки призначені для інформування учасників дорожнього руху про наближення до небезпечної ділянки дороги, характер небезпеки і місце розташування небезпечної ділянки, при рухові по якій водії повинні застосовувати заходів, які б відповідали конкретній дорожній ситуації.
Ці знаки мають форму рівнобічного трикутника, оберненого вершиною вгору.
За допомогою знаків пріоритету встановлюють черговість проїзду перехресть, перетинів окремих проїжджих частин, а також вузьких ділянок дороги. Зовнішній вигляд і форма цих знаків різноманітні.
Заборонні знаки призначені для введення або відміни певних обмежень у русі. Вони мають білий фон з червоним обрамленням і за невеликим винятком форму кола. Заборонні знаки встановлюють безпосередньо перед ділянками доріг, на яких уводяться відповідні обмеження, або в місцях, де обмеження відміняються.

Вказівні знаки призначені для визначення порядку проїзду окремих ділянок шляхів і їх перетинів, обов’язкового напрямку руху, введення або відміни мінімально припустимих швидкостей руху. Вони мають форму кола із зображенням символу білого кольору на блакитному фоні, їх установлюють безпосередньо перед ділянками доріг.
Інформаційно-вказівні знаки призначені для введення або відміни певних режимів руху, інформування учасників дорожнього руху про розміщення на шляху слідування міст, населених пунктів і територій, де діють спеціальні правила. Ці знаки, за деяким винятком, мають форму прямокутника з білим або чорним зображенням на синьому, білому, зеленому або жовтому фоні.
Більшість інформаційно-вказівних знаків не має якоїсь зони дії та єдиної системи розміщення, тому що у кожного знака є свої особ-ливості.
Знаки сервісу інформують учасників дорожнього руху про місце розміщення об’єктів сервісу на цій дорозі і збоку від неї. Ці знаки мають форму прямокутника, на якому чорним або червоним кольором у білій квадратній вставці на синьому фоні нанесено зображення символу об’єкта сервісу.
Дорожня розмітка застосовується для ще більшої конкретизації та ефективності регулювання дорожнього руху.
До розмітки належать лінії, написи, символи, стрілки, нанесені на проїжджій частині, бордюрах, інших елементах шляхів і дорожніх споруд.
Для розмітки проїжджої частини використовуються фарби, вставки (із білого бетону, шлакоситалу, мармурової крихти).
До засобів регулювання дорожнього руху належать не тільки дорожня розмітка і знаки, дорожні покажчики, але й сигнали регулювальника і сигнальне обладнання (світлофори).